2012-01-09

Kabe tulemused

2012. aasta saabus vähese lume ja olematu jääga. Seega tavapärase uisu- ja hokiturniiri korraldamine kõne alla ei tulnud. Aga loodus tühja kohta ei salli ja Toomas Tubi otsustas hoopiski kabeturniiri oma kodus Matse-Tooma talus läbi viia. Üritus algas laupäeval, 07. jaanuaril kell 12.00.
Kohale saabus ei rohkem ega vähem kui 10 kabetajat. Reeglid kehtestati kohapeal ja lepiti kokku, et kõik mängivad üksteisega läbi. Mänguajaks määrati 15 minutit ja kui selleks ajaks mäng läbi ei olnud, katkestati see ja võitis mängija, kellel oli rohkem nuppe laual alles ehk tugevam seis. Turniiri ajal oli toas üllatavalt vaikne, kõik olid süvenenud mängu, püüdes leida kõige paremat teed ruutude rajal.
Pärast viiendat mängu tehti paus, joodi teed ja prooviti Ursula Köster´i küpsetatud kooki. Samal ajal uuriti loomulikult hoolega ka turniiritabelit ja enda positsiooni.
Aeg aga läks ja mängudevoor algas uuesti. Mängida oli jäänud kõigil veel 4 mängu. Järjest vahetati kohti, vastaseid ja nuppude värve, tuli võite ja sekka ka kaotusi.
Ja siis olid korraga kõik mängud mängitud. Kell oli 16.00 ja Toomas kui peakohtunik hakkas tegema kokkuvõtteid.
Kõik said auhinnatud. Tõsi, selle vahega, et parema koha saanud mängijal oli suurem valikuvõimalus. Auhindadeks olid maiustused, suursponsoriks seekord Toomas ise ja Hiiumaa Selver.
Eriauhinna sai seekord Kristjan Kibus, kes tegi üllatavalt tugeva mängu ja oleks turniiri võitnud Toomase ehk alistanudki, kuid kiirustas ja eksis. Teise eriauhinna sai Natalia Kuhi, kui parem naiskabetaja turniiril.
Osavõtjate arvamus oli, et üritus õnnestus igati ja ka tulevikus on plaanis kabeturniiri korraldada. Nii et jälgige teateid!

Ja tabel:


No comments:

Post a Comment